Over Online beleidsupdate voor leden - Werk jij voldoende cyberveilig?
Online beleidsupdate voor leden - Werk jij voldoende cyberveilig?
Wist je dat 1 op 5 Belgische KMO's al het slachtoffer was van een IT-incident?
En dat 50% van de Belgische kmo's haar gegevens riskeert te verliezen bij een cyberaanval?
Dat cyberveiligheid actueel is, kunnen we op basis van die officiële cijfers van de FOD economie niet ontkennen.
Hoog tijd dus om jullie via onze online update enkele praktische tips en tools mee te geven...
Inhoud
Het risico om als kmo of zelfstandige slachtoffer te worden van een cyberaanval is dus zeer reëel. De impact van een cyberincident op je onderneming kan enorm zijn.
Toch zijn de meeste kmo’s nagenoeg niet beschermd. Nochtans kan je met beperkte tijd en geld je cyberveiligheid sterk verbeteren!
De ideale gelegenheid dus om nog eens te testen we hoe cyberveilig jij werkt! Ontdek de praktische tips en tools van expert Jef Cools tijdens ons webinar en ga er meteen mee aan de slag!
Wat komt aan bod in deze informatiesessie?
- Introductie over cyberveiligheid
- Quick wins om phishing te herkennen
- Laagdrempelige tools, bv. Mijnzaakcyberveilig.be
- Gratis begeleidingsproject van leverancier Psybersafe voor micro-ondernemingen, geselecteerd door de FOD economie (bv. krijg maandelijks 10 minuten tips)
- Ruimte voor jullie vragen (via chat) en om je ervaringen te delen
Heb je nu al vragen over deze materie? Of heb je hier al ervaring mee? Stuur het even door via info@oved.be.
Achtergrond over de spreker
Jef Cools studeerde economie, politieke wetenschappen en overheidsmanagement en volgde ook heel wat cyberveiligheidstrainingen.
Sinds 2003 werkt hij voor de Hoge Raad voor de Zelfstandigen en KMO's (HRZKMO) -waarbij OVED ook is aangesloten- en sinds 2025 werd hij waarnemend adjunct-secretaris-generaal. De HRZKMO ondersteunt meer dan 180 ondernemersorganisaties in België.
Jef werkt aan beleidsadviezen en samenwerking op thema’s als KMO-beleid, digitalisering en cyberveiligheid. Daarnaast vertegenwoordigt hij de HRZKMO in verschillende nationale en Europese cyberveiligheidsorganisaties. Hij is dus de geknipte persoon om ons cyberveilig te helpen werken!
Loop jij risico?
Test het in minder dan 1 minuut via de quickscan op mijnzaakcyberveilig.be, de officiële website van FOD economie.
Kom jij ook luisteren?
Deze update is gratis en exclusief voor OVED-leden en onze partners. Je dient je wel aan te melden om de zoomlink te ontvangen.
Heb je suggesties voor volgende sessies? Laat het ook weten via info@oved.be.